Tyto stránky provozuje občanské sdružení Společnost pro veřejnou dopravu a jsou věnovány našemu kamarádovi Jiřímu Hertlovi (1960 - 2002), spoluzakladateli sdružení i jeho internetových stránek.

Doprava v zahraničí - zajímavosti, reportáže, postřehy

 
Ukrajina, trasa Simferopol - Jalta, 2003. Foto Jiří Kohout
Stránky o veřejné dopravě chceme co nejvíce obohatit i o zkušenosti naše a našich spolupracovníků z pobytů v zahraničí. Doprava ve světě je nevyčerpatelné téma, proto se orientujeme spíše jen na výběr zajímavostí, které jinde na internetu najdete s obtížemi. Jedná se o pestrou směs reportáží, zápisků z dovolených i expedic za dopravou v "exotických" zemích. Stránky se snažíme průběžně doplňovat ve spolupráci s našimi partnery v zahraničí. Větší pozornost bychom rádi zaměřili na naše sousední země - Slovensko, Německo, Polsko a Rakousko - protože mohou být velmi zajímavou inspirací při posuzování úrovně a perspektivy veřejné dopravy u nás. 

Výzva našim čtenářům

Chcete se s našimi čtenáři podělit o Vaše zkušenosti, zážitky a obrázky z cestování veřejnou dopravou v zahraničí? Zkontaktujte nás emailem nebo přes vzkazové okénko v sekci Redakce a můžeme se domluvit na spolupráci!

Vyhledávání

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20