Ústí nad Labem - nehoda vozu evid. č. 515 (2004)

Dne 10.2.2004 se v pozdních odpoledních hodinách vydal na svou poslední jízdu vůz ev. č. 515. Při jízdě na lince číslo 56 ve směru Všebořice- Pod Vyhlídkou obsloužil zastávku Mírové náměstí a vydal se směrem do Krásného Března. Tam ovšem nedojel. Na Předmostí, při brždění na semafory, byl necitelně atakován z boku právě přijíždějícím kamionem MAN, který právě zatáčel bohužel do stejného pruhu, ve kterém se pohyboval trolejbus. Nehoda si naštěstí vyžádala „pouze“ jedno lehké zranění, což se dá považovat za štěstí, protože všechny linky daného směru bývají touto dobou poměrně vytížené.
Vůz e.č. 515 pár okamžiků po nehodě
Vůz e.č. 515 pár okamžiků po nehodě
Vít Čepický
Kamion narazil čelem do prostoru před druhými dveřmi a zároveň se návěs vpasoval do oblasti kloubu. Důkazem o nepřiměřené rychlosti MANu je i fakt, že kamion dále pokračoval ve své jízdě, kterou zakončil ve sloupu trolejového vedení, který ale ke štěstí celé trolejbusové sítě a k velké úlevě pracovníků DP vydržel.
Vzhledem ke kritickému poškození kloubu, který již nebylo možno opravit, bylo rozhodnuto o vyřazení vozidla a jeho následnému použití (zřejmě) na náhradní díly. (Stále totiž stojí odstaven ve vozovně.) Dopravní podnik již v této době sužovaný nedostatkem vozů tím přišel o další a na obzoru se začaly objevovat problémy se zajištěním trolejbusového provozu. (Jeden čas bylo dokonce možno spatřit vůz 403 na lince 60). Dopravce se tak uchýlil k neočekávanému, avšak pochopitelnému kroku- rozhodl se opětovně zařadit jeden z dříve již vyřazených trolejbusů, a to sice vůz 512, který díky neuskutečněnému odprodeji stojí se svými společníky 509, 513 a 536 odstrojen na prostranství u hal vozovny Všebořice.
Vůz 512 by měl do provozu zasáhnout již v nejbližší době poté, co bude přelakován ze žlutého reklamního podkladu, ve kterém se poslední půlrok svého provozu po Ústí pohyboval. Otázkou zůstává, proč dopravce při zřejmém nedostatku vozů nezařadí zbývající odstavené vozy, které v této době zbytečně hnijí na dvoře vozovny- a to i přesto, že jsou v technickém stavu, který by jim mohly sousední Teplice závidět…
Detailní pohled na poškozený bok
Detailní pohled na poškozený bok
Vít Čepický

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20