Tyto stránky provozuje občanské sdružení Společnost pro veřejnou dopravu a jsou věnovány našemu kamarádovi Jiřímu Hertlovi (1960 - 2002), spoluzakladateli sdružení i jeho internetových stránek.

 

Seznam trolejbusových provozů ve světě

Na této stránce si můžete stáhnout PDF soubor se základními informacemi o všech existujících, zrušených či plánovaných trolejbusových provozech z celého světa. Veškeré nadpisy, texty a poznámky jsou v němčině a angličtině, jména měst případně i v azbuce. Aktuální seznam zachycuje stav z listopadu 2003. Neklade si nárok na úplnost všech uvedených informací, některé údaje je dnes téměř nemožné zjistit zcela přesně. Pokud tedy najdete nějakou chybu či nepřesnost, informujte o tom tvůrce těchto stránek, veškeré připomínky ochotně přeložíme do němčiny a předáme Mattisu Schindlerovi, autorovi seznamu.
Eberswalde je jediným městem bývalé DDR (Německé demokratické republiky) a jedním ze tří německých měst, kde se trolejbusy dožily dnešních dnů
Eberswalde je jediným městem bývalé DDR (Německé demokratické republiky) a jedním ze tří německých měst, kde se trolejbusy dožily dnešních dnů.
Foto Martin Janda (21. 5. 2002)

Vyhledávání

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20