Tyto stránky provozuje občanské sdružení Společnost pro veřejnou dopravu a jsou věnovány našemu kamarádovi Jiřímu Hertlovi (1960 - 2002), spoluzakladateli sdružení i jeho internetových stránek.

Evropa

ro

Rumunsko

Rumunská doprava.
Rumunská doprava.
Foto Miroslav Klas (21. 8. 2002)
Rumunsko - jak nejistá je přízeň osudu, tak stejně vrtkavá je přízeň cestovatelů k této zemi. Pro většinu občanů Československa byla tato země vždy divokou a zaostalou. V letech osmdesátých, v době posledního tažení režimu diktátora Ceauceska, jezdili do Rumunska již jen ti nejméně nároční do nemnoha přímořských letovisek či na divoké přechody hor bez turistického zázemí. Diktátor si sice za cenu totální likvidace bývalé Paříže východu Bukurešti stavěl v centru města palác o velikosti amerického Pentagonu, ale obyvatelé Rumunska stáli mnohahodinové fronty na chleba a mrzli v nevytopených bytech.
Krvavá revoluce v roce 1989 a otevřená cesta na západ znamenaly úplný odklon českých cestovatelů od této země na jedno desetiletí. Když jsme se nabažili uniformní sjednocené Evropy s jejími sterilními záchody, hamburgery bez chuti - Rumunsko se svými taji, unikátní historií, nádhernou přírodou a nesmírně zajímavými dopravními systémy zase začíná pro Čechy existovat. Vydejme se tedy do Rumunska - země, která je rok od roku jiná a pořád překvapivá.

Podkategorie

 • zajezd_02
  Kategorie zajezd_02 automaticky dodana pri importu clanku
  Počet článků:
  1
 • zajezd_01
  Kategorie zajezd_01 automaticky dodana pri importu clanku
  Počet článků:
  1
 • zajezd_03
  Kategorie zajezd_03 automaticky dodana pri importu clanku
  Počet článků:
  1

Vyhledávání

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20