Tyto stránky provozuje občanské sdružení Společnost pro veřejnou dopravu a jsou věnovány našemu kamarádovi Jiřímu Hertlovi (1960 - 2002), spoluzakladateli sdružení i jeho internetových stránek.

Linka č.25 - noční linka

Čočka linky 25

Autobus
Linka, o které se nyní zmíníme, byla v době svého vzniku očíslována daleko za tehdejší poslední existující linkou č.16. Značilo to tak její výjimečnost, jednalo se totiž o první českobudějovickou noční linku v historii městské dopravy. Provoz na ní byl zahájen 1.5.1985 a to v trase ze Sídliště Vltava přes Sídliště Vítězný únor Husovou ulicí na Nádraží, přes náměstí 1.máje (dnes Senovážné) a kolem nemocnice na konečnou Papírny. Od 1.12.1988 došlo k jediné změně této linky, kdy byla vedena z nově budovaného Sídliště Máj přes Vltavu střed a Švermovo náměstí (dnes Mariánské) dále po své stávající trase. Na lince platilo jízdné v podobě pětinásobku běžného jízdného (tj.5 Kčs), časové jízdenky se pravděpodobně neuznávaly. K 1.6.1991 byl provoz této linky ukončen. Na další noční linku veřejné dopravy si České Budějovice musely dlouhých deset let počkat.

Vozový park

Pravděpodobně z obavy před ničením vozidel DP nasazoval na tuto linku vždy to nejhorší, co se v garážích na Novohradské našlo. Temnými ulicemi města bylo hodně dlouho slyšet velmi hlučný motor a zejména daleko slyšitelné kvílení brzd. Vše došlo tak daleko, že se v hlavní zpravodajské redakci tehdejší Československé televize - Televizních novinách objevila velmi kritická reportáž o rušení nočního klidu. Ačkoli byla přislíbena náprava, nikdy k ní nedošlo, a tak i nadále až do ukončení provozu této linky na ní jezdily ty největší "šroty" vozového parku.

Současnost

V současné době není linka provozována a číslo není obsazeno.
Bohužel se nepodařilo sehnat fotografie z provozu linky č.25.

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20