Tyto stránky provozuje občanské sdružení Společnost pro veřejnou dopravu a jsou věnovány našemu kamarádovi Jiřímu Hertlovi (1960 - 2002), spoluzakladateli sdružení i jeho internetových stránek.

Výstava SPVD na Ministerstvu životního prostředí

Od 13.3. do 18.4.2003 probíhala v Praze na Ministerstvu životního prostředí (Vršovická 65, Praha 10, 4. patro) výstava Společnosti pro veřejnou dopravu. Ing. Jiří Kohout, organizátor výstavy a předseda Společnosti pro veřejnou dopravu o této výstavě řekl: "Podle prvních ohlasů naše výstava úředníky a návštěvníky ministerstva zaujala. Na informačních panelech totiž představujeme nejen problémy pražské hromadné dopravy, o kterých se mluví hodně, ale pozornost zaměřujeme i na ostatní města - hlavně Plzeň, Hradec Králové a Mariánské Lázně."
"Nechceme jen kritizovat nedostatky. Naším cílem je inspirovat úředníky samospráv i ministerstva tím, co se podařilo a co funguje. Například to jsou nová řešení bezbariérových a bezpečných zastávek, různé formy omezení automobilové dopravy, z Žiliny jsme přivezli ukázku vynikajícího napojení obchodního centra na městskou dopravu. Vyzdvihujeme i to, že ve velkých českých městech máme velice kvalitní systémy hromadné dopravy, životnímu prostředí šetrné tramvaje a trolejbusy, které nám mnoho evropských měst může jen závidět," doplňuje Jiří Kohout.
Ve čtvrtém patře nainstalovali své informační panely členové občanského sdružení Společnost pro veřejnou dopravu z Plzně, Mariánských Lázní, Prahy a Hradce Králové. V přízemí u vrátnice byl základní informační panel o činnosti sdružení a o nejmenším českém trolejbusovém provozu v Mariánských Lázních.
Budova Ministerstva životního prostředí v Praze - Vršovicích.
Budova Ministerstva životního prostředí v Praze - Vršovicích.
Zdroj: webové stránky MŽP
Tématicky podobná výstava, ale s částečně obměněnými panely, se uskutečnila ještě zhruba o rok později, v dubnu 2004, v budově Ministerstva dopravy a spojů ČR.

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20