Tyto stránky provozuje občanské sdružení Společnost pro veřejnou dopravu a jsou věnovány našemu kamarádovi Jiřímu Hertlovi (1960 - 2002), spoluzakladateli sdružení i jeho internetových stránek.

Města a jejich veřejná doprava v České republice

Česká města a jejich doprava

Na těchto stránkách Vás chceme seznámit s tuzemskými provozy veřejné dopravy nejen ve velkých městech s elektrickou trakcí, ale i v menších městech, která jsou často na okraji zájmu dopravní literatury. Naším cílem je podat co nejucelenější pohled na místní řešení veřejné dopravy, a to i ve vztazích s dopravou pěší a individuální. Chceme také ukazovat i na problémy a nedostatky jednotlivých provozů. Každé město má svůj jedinečný historický vývoj, každé uplatňuje svůj originální přístup k dopravní koncepci, a proto i ve městech zdánlivě stejného významu a velikosti najdeme diametrální rozdíly v kvalitě dopravní infrastruktury. S obětavou pomocí řady z Vás, čtenářů, se nám daří rozšiřovat a zpřesňovat obsah stránek o městech v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. 

Vzhledem k rozsahu stránek bohužel nemůžeme ručit za aktuálnost všech zveřejněných článků a informací v nich. Pokud tedy naše stránky budete brát jako inspiraci pro své cesty po Čechách, Moravě a Slezsku, věnujte, prosím, pozornost datům aktualizací článků, případně jiným časovým údajům přímo v jednotlivých textech.

Výzva našim čtenářům

Pokud zde postrádáte informace o provozu veřejné dopravy ve Vašem městě nebo je považujete za nedostatečné či neaktuální, zkontaktujte nás emailem nebo přes vzkazové okénko v sekci Redakce a můžeme se domluvit na spolupráci! Za veškeré Vaše připomínky k našim stránkám Vám předem děkujeme!Moderní trolejbus Škoda 24Tr na Hlavní třídě v Mariánských Lázních. Kdysi tudy jezdily od nádraží do lázeňského centra tramvaje.
Moderní trolejbus Škoda 24Tr na Hlavní třídě v Mariánských Lázních. Kdysi tudy jezdily od nádraží do lázeňského centra tramvaje.
Foto M. Klas, 2. ledna 2008

 

Vyhledávání

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20