Cyklobus

Že je možné přepravovat kola jako spoluzavazadla ve vlaku, to je všeobecně známá skutečnost. Že někteří autobusoví dopravci provozují síť cyklobusů - autobusových linek určených pro cyklisty, i to není žádná novinka. Ale přeprava kola jako spoluzavazadla v autobuse?
Tuto službu nabízí svým cestujícím firma TQM Opava - na vybrané spoje linek 900240 Opava - Hradec nad Moravicí - Melč - Vítkov a 900241 Opava - Štáblovice - Melč - Vítkov jsou nasazovány Karosy C 734 vybavené přepravní skříní pro transport kol.
Poplatek za přepravu kola je 10 korun, ten je možné uhradit přímo u řidiče autobusu, ovšem s rizikem, že pokud bude kapacita přepravní skříně vyčerpána, kolo nebude možné přepravit. Další možností je nákup jízdenky v předprodeji v informační kanceláři TQM v budově opavského Východního nádraží, a to jeden až deset dní předem před plánovanou přepravou. Jízdenka nám bude vydána pro nástup v některé z vybraných zastávek - Opava, Východní nádraží; Hradec nad Moravicí, žel. st.; Hradec nad Moravicí, Žimrovice, rest. a v opačném směru také Vítkov, aut. st.; Vítkov, Podhradí a Radkov, rest.
 Karosa C 734 (OPA 50 01) vybavená skříní pro přepravu kol před budovou Východního nádraží v Opavě
Karosa C 734 (OPA 50 01) vybavená skříní pro přepravu kol před budovou Východního nádraží v Opavě
Foto Martin Janda

Vánoční trolejbus 2022

NEJHEZČÍ VÁNOČNÍ TROLEJBUS 2022

  

Třetí ročník ankety o nejhezčí Vánoční trolejbus zná své vítěze.

Kompletní výsledky

  

vanoce20